Конституційний суд України ухвалив рішення, що електронне декларування для чиновників і суддів є неконституційним. Президент України вважає, що судді Конституційного суду перевищили свої повноваження і, фактично, перекреслили усю антикорупційну реформу в країні. Тепер Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді припинити повноваження всіх членів суду.
Рішення про невідповідність Конституції підписав Олександр Тупицький. Він – уродженець села Білозір’я Черкаського району.
– У селі проживають мама Олександра Тупицького і його брат та сестра, – кажуть у місцевій школі. – Сам Голова Конституційного суду часто приїжджає в Білозір’я, бо дуже турбується про свою хвору маму.
Брат Олександра Тупицького Анатолій – сільський підприємець. Сестра – тимчасово не працює, бо доглядає матір.
– Ми звичайні сільські люди, – каже Наталя – дружина брата Анатолія Тупицького. – Без якихось там «зіркових» комплексів. Коментувати рішення суду і реакцію на них президента я не буду, бо ще не ознайомилася із ними.
Олександр Тупицький закінчив школу в селі Білозір’я. Відслужив в армії, працював фрезерувальником на радіоприборному заводі в Смілі. Згодом закінчив Харківський юридичний університет. З 1988 по 2010 роки працював у Донецьку. Починав слідчим, а закінчив головою Куйбишевського суду. У 2013 році призначений суддею Конституційного суду за квотою тодішнього президента Віктора Януковича. 17 вересня 2019 року на спеціальному пленарному засіданні Конституційного Суду України обрано Головою Конституційного Суду України.
Днями журналісти програми «Схеми» виявили в Тупицького незадекларований будинок у Криму, придбаний і оформлений за законодавством Росії.