У реально сучасному і дієвому форматі відбулася дискусія щодо спортивного розвитку на Черкащині ініційована кандидатом у народні депутати від партії "Слуга народу" Олександром Скічко. 12 липня на стадіоні "Вулик" в Золотоноші відбувся товариський матч між командою молоді "Юність" с.Новодмитрівка (Нова Дмитрівка) та командою за участі воїнів АТО "Динамо".
Футбольний матч проходив на драйвовому рівні и дев’ять м’ячів першого ЗеКубка Черкащини, які так порадували болільників, мабуть стануть початком цікавої футбольної історії, адже суть акції у тому щоб продемонструвати, навіть своїми силами, без потужного фінансування, навіть сільська громада спроможна організувати спортивне дозвілля для молоді, а місцевий бізнес підтримати ініціативу. От що каже Олександр Приходько власник спортивного майданчика «Вулик»: «Я тільки за, якщо на моєму полі і далі будуть проходити матчі та тренування дітлахів. І ініціатива Олександра про проведенню ЗеКубка, це так просто і чудово. Виявляється, для того, щоб організувати щось корисне у громаді достатньо бажання і комунікації».
18-річного захисника Олександра з команди Юність більше турбував професійний рівень, та зіграність молодої команди, яку підсилив нападаючий Скічко: «Ну він дуже технічний на полі, і фізично у хорошій формі. На жаль з захистом в нас цього разу не дуже склалось, але наступного разу зіграність точно буде краще…»
Найкращий бомбардир кубку, Ярослав з Динамо в свою чергу відмітив: “Юнакам, звичайно, було важкувато, ми тут здорові такі дядьки... Але Олександр їм допоміг конкретно. І взагалі приємно було бачити кандидата до Верховної Ради у якісній фізичній формі. Сподіваюсь, що і в Верховній Раді вони порозганяють отих «корумпованих тюленів». А у Золотоноші і селах навкруги потрібно щось робити з дозвіллям молоді. Району реально потрібен сучасний спортивний комплекс”.
Те ж каже і ще один з дорослих гравців Віктор Іванько. “От ми сьогодні бачимо, навіть той майданчик, на якому ми грали матч, це людина-бізнесмен побудувала за свої гроші і із задоволенням пускає на майданчик дітей, щоб вони займалися спортом. Дуже б хотілося, щоб в такому місті як Золотоноша було таких майданчиків більше. Щоб тут побудували спортивний комплекс, бо за рахунок підприємців чи за рахунок місцевого бюджету Золотоноші це зробити не можна.
В свою чергу Олександр Скічко вважає, що головні проблеми, які перешкоджають долученню молоді до спорту, це застаріла система держуправління, хронічний дефіцит коштів і зародковий стан сучасної спортивної індустрії. Як наслідок цих проблем - убогий стан об'єктів спортивної інфраструктури, особливо в невеликих містах та селах.
«В Україні катастрофічно мало стадіонів, спорткомплексів, басейнів та інших майданчиків-арен сучасного рівня. Винятки становлять лише нечисленні футбольні стадіони, а також кінні центри, гольф-клуби і інші об'єкти, які багаті меценати будують для свого задоволення. Об'єкти, що знаходяться на балансі держави, в більшості своїй застаріли і не відповідають сучасним вимогам. Щоб змінити ситуацію потрібен іншій підхід, бо це не завжди питання дотацій, але інших можливостей, наприклад взаємодії соціально відповідального бізнесу і влади, як ми бачим з організацією ЗеКубку. Причому це актуально перш за все для невеличких міст і сіл, якщо ми хочемо, щоб молодь звідси не їхала. ».
Тож подоводячи спортивні підсумки першого ЗеКубку Черкащини, можемо констатувати, хай Зекубок цього разу достався більш досвідченим гравцям Золотоноші, але від футбольної дискусії Скічка щодо перспектив дитячого спорту в селах безумовно виграла уся громада.