Субсидія готівкою

Черкащани, які отримують від держави субсидію у готівковому вигляді та невчасно вносять оплату за комунальні послуги, можуть втратити цю пільгу. Держава забирає право на субсидію, якщо її отримувач прострочив оплату послуг комунальним підприємствам за два місяці. Тобто вже в травні недобросовісні пільговики Черкащини можуть втратити свої субсидії.

Як черкащани справилися з монетизацією субсидій

Як черкащани справилися з монетизацією субсидій

 

Заощаджуй та заробляй

Монетизація субсидій дає можливість її власникам забрати собі заощаджені на комуналці гроші. Деякі пенсіонери зізнаються, що освоїти новий механізм отримання субсидій їм не під силу, тож доводиться просити про допомогу внуків та дітей. Окрім того, є велика спокуса використати кошти, що дала держава, на оплату комунальних платежів, на більш нагальні проблеми, скажімо, лікування. Щоправда, потім зібрати необхідну суму, щоб покрити заборгованість по комуналці, вдається не всім. Тож як справляються пенсіонери та скільки з них можуть втратити право на субсидію?

— Розмір моєї пенсії 1700 грн, а загальна вартість комунальних послуг на мою двокімнатну квартиру в опалювальний сезон становить 1500 грн. У мене стоять лічильники на газ, холодну та гарячу воду, електроенергію. Я на всьому заощаджую, тож за перший місяць як держава почала давати субсидію грішми, я заощадила 300 грн. Погодьтеся, для пенсіонера отримати пару додаткових сотень — це неабияка приємність, — ділиться своїм досвідом освоєння монетизованої субсидії 65-річна черкащанка Анна Булатецька. — Раніше ж ця субсидія була на папірцях, а тут живі гроші. Це стимулює зменшувати споживання комунальних послуг.

Жінка розповідає, що розібратися, які гроші та за що прийшли до неї на картку, було не складно. Щойно отримала субсидію – одразу ж заплатила комуналку, адже розуміє, що гроші з легкістю розійдуться, а зібрати потім необхідну суму вона просто не зможе.

— На платіжках великим шрифтом написано: якщо не заплатите за комуналку, втратите право на субсидію, тому я з цим не жартую. Але думаю, що багато людей таки втратять право на цю пільгу, тому що почнуть використовувати гроші на інші потреби. Хтось у лікарні лежить, комусь просто ліки потрібно купити, у когось городи тощо, — ділиться своїми роздумами Анна Миколаївна.

У ногу з часом

Ті, хто отримує пенсію через банківські установи, отримують субсидії у готівці на свій пенсійний рахунок. Ті черкащани, що отримують пенсію через «Укрпошту», разом із пенсією отримують готівку для оплати субсидій.

Щомісяця близько 40 тисяч пенсіонерів області отримують свої субсидії на пенсійну картку, з якої можуть одразу ж і провести оплату комунальних платежів. У банку пишаються, що субсидіанти можуть здійснити оплату комунальних послуг не виходячи з дому, а користуючись відповідними програмами та мобільними додатками, Зрозуміло, що цифрові технології значно полегшують життя тим, хто їх освоїв. На жаль, для значної кількості пенсіонерів така оплата – великий стрес. Анна Булатецька розповідає, що багато її знайомих пенсіонерів зовсім не вміють користуватися картками та банкоматами, тож нервують і бояться, приходять у відділення з дітьми, внуками та навіть правнуками.

Втратили довіру

Скільки субсидіантів Черкащини прострочили оплату комунальних послуг наразі ще невідомо, адже багато з них саме зараз будуть отримувати рахунки за квітень — другий місяць, відколи почала діяти монетизація субсидій.

— Якщо людина заборгує оплату комунальних послуг за два місяці, нам про це повідомить комунальне підприємство, якому заборгували. Ми будемо вимушені призупинити дію субсидії, допоки боржник не сплатить заборгованість. Щойно він це зробить – ми відновимо для нього субсидію, — роз'яснює директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало. — Однак у готівковій формі такий субсидіант допомогу від держави більше не отримуватиме. Субсидія перераховуватиметься безпосередньо комунальному підприємству —надавачу послуг.

Цього опалювального сезону 188 тисяч жителів області отримували субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Із них 122 263 — пенсіонери. Від 2016 року кількість жителів області, що претендують на державну підтримку в оплаті комуналки скоротилася на 32 тисячі. Лише з початку опалювального сезону 2018-2019 років близько 20 тисяч черкащан отримали відмову у призначенні субсидії.

Важливо

Затримавши оплату комунальних послуг на два місяці, субсидіант утратить право отримувати державну допомогу на оплату комуналки. Надання субсидії йому поновлять після того, як він покриє заборгованість, щоправда, готівки від держави такий пільговик вже не отримає. Субсидія перераховуватиметься безпосередньо на підприємство.