Депутат Черкаської міської ради Олександр Дишлюк хоче почути звіт про запровадження електронного щоденника в школах міста.
– Ми всі неодноразово чули, що запровадження електронного щоденника для школярів міста є безкоштовним, – каже депутат. – А тепер я узнаю, що воно обійшлося місту в 2,2 мільйони гривень, які були взяті із податків, що їх платять в тому числі й батьки школярів. Тобто це зовсім не безкоштовно. На наступний рік прогнозується, що утримання електронного щоденника обійдеться місту по 90 гривень з кожного учня в місяць. Окрім того, без згоди батьків система отримала доступ до їхніх персональних даних. Тому я хочу заслухати на засіданні виконкому директора департаменту освіти Черкаської міської ради Сергія Воронова.
Сам Воронов заперечує звинувачення.
– Наш електронний щоденник – найдешевший в Україні, – каже Воронов. – Розробникам було сплачено по 84 гривні, тоді, як в інших містах України платили і по 544. До того ж додатково розробник забезпечив школи планшетами. Спочатку директори шкіл з пересторогою поставилися до нашої новації. Але зараз майже всім подобається. Школи вносять свої пропозиції щодо вдосконалення програми. Певні проблеми мають лише 17 та 9 міські школи. Та й то через велику кількість учнів. Але з часом і тут опанують програму.
Електронні щоденники в школах Черкас були запроваджені наприкінці минулого року. Тепер оцінки дітей приходять на телефони й планшети батьків в режимі реального часу.