У Кам’янці не мають чим опалювати багатоквартирні будинки. Спроба комунального підприємства придбати дрова і місцевому лісництві завершилася невдачею. Усю партію дров під час аукціону викупив один із учасників за ціною 2620 гривень. У цій ситуації міській раді нічого не залишається як опалювати газом. А за таких умов грошей міської ради надовго не вистачить.
– Дійсно, днями ми подавали заявку на участь в торгах по продажу дров лісовим господарством, – розповідає директор комунального підприємства теплових мереж Костянтин Петренко. – Такі умови диктує сьогодні закон, щоби ліс юридичним особам продавався на аукціонах. У тім числі й дрова. Так от стартова ціна була заявлена на рівні 1272 гривні за кубічний метр твердих порід. Врешті за результатами торгів один із учасників викупив всі виставлені на торги дрова по ціні в 26620 гривень за куб. Для нашого підприємства це нереальна ціна, тепло за таких витрат буде із захмарною вартістю. Тому сьогодні маємо єдиний вихід, поки що використовувати газ.
Костянтин Петренко пояснює, що сьогодні встановлено фіксовані ціни на газ.
– Для опалення помешкань приватного сектору нам відпускають газ по 7.42 гривні, для опалення бюджетних установ, наприклад шкіл, дитсадків, по 16.30 гривні. Для опалення іншим категоріям маємо купувати газ по 36 гривень за кубічний метр, – пояснює Петренко. – Сьогодні котельні працюють, людям подаємо тепло. Хочеться вірити, що держава якось врегулює питання продажу тих же дров для використання місцевими котельнями. В нас, на території нашої громади є ліс, а ми не можемо купити дрова? Вважаю, справедливо було б встановити певні ліміти для місцевих споживачів й продавати, наприклад для комунальних підприємств, хоча б по ті ж 1272 гривні за куб, як було визначено стартову ціну на аукціоні.
Міський голова Кам’янки Володимир Тірон каже, що поки котельні опалюються деревними пелетами.
– Однак їхнього запасу вистачить ще на тиждень. Потім будемо змушені перейти на газ. Грошей у бюджеті катастрофічно не вистачає. Хочемо аби наступного року нашу школу включили у «Велике будівництво». Маємо заплатити за проект понад мільйон гривень. Сьогодні писатиму листа на адресу обласного управління лісового і мисливського господарства. Проситиму залишати якісь ліміти дров для місцевого бюджету. Бо в нас у громаді росте ліс, а ми можемо залишитися з холодними квартирами.
Раніше в Кам’янці понад 2000 квартир мали централізоване опалення. З часом більшість мешканців перейшла на індивідуальне. Зараз котельня опалює трохи більше 400 квартир.