Опалювальний сезон у закладах охорони здоров’я Черкас розпочався 4 жовтня. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет на позачерговому засіданні. Із пропозицією увімкнути опалення в лікарнях міста звернувся департамент охорони здоров`я та медичних послуг Черкаської міської ради.
Рішення про початок опалювального сезону для решти споживачів виконавчий комітет ухвалюватиме окремо. Згідно з нормативами, для цього середньодобова температура протягом трьох днів має бути 8 і менше градусів тепла.
Нагадаємо, раніше директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Пало Карась запевняв, що Черкаси будуть з теплом. За його словами, більшість об’єктів критичної інфраструктури мають подвійний і навіть потрійний запас. Ми поцікавилися, як готові до зими інші громади області.
— Усі котельні ми перевели на тверде паливо, — розповідає міський голова Кам'янки Володимир Тірон. — Відповідно, заготовили дрова в потрібній кількості. Залишився лише центр дитячої та юнацької творчості. Однак там є договір на опалення й немає боргів. Зате є проблема з житловим фондом, який раніше опалювався централізовано. Маю на увазі багатоквартирні будинки. «Черкасиобленерго» мало реконструювати мережу, щоби люди могли використовувати електричне опалення. Зі свого боку населення зробило усі внутрішні роботи. Однак енергетики не змогли закупити всі необхідні матеріали. Тому ми швидко, без тендеру виділили на сесії міської ради 500 тисяч гривень для їх закупівлі. Сподіваюся, тепер усі необхідні роботи будуть виконані вчасно, до настання холодів.
У Тальному котельню лікарні перевели на опалення тирсою.
— Для інших котелень бюджетної сфери вчасно закупили паливо — газ і дрова й до опалювального сезону готові, — розповідає міський голова Тального Василь Сідько. — Поки я не бачу проблеми із підготовкою до зими.
Газом і дровами опалюватимуть бюджетні установи в Катеринополі. Про це розповів селищний голова Володимир Коваленко.
— На тверде паливо перейшли частково, — каже Володимир Андрійович. — Зараз газові лічильники віддали на перевірку. Сподіваюся, до 15 жовтня вони повернуться й, у разі необхідності ми зможемо розпочати подати тепло. Жодних проблем поки не маємо.
У Каневі готові включити опалення в будь-який момент.
— Місто готове до опалювального сезону на 98%, — розповідає міський голова Ігор Ренькас. — Боргів немає, можна починати топити. Єдина проблема — не було рішення сесії міської ради про готовність до опалювального сезону. А без нього «Нафтогаз Трейдинг» не дає ліміти на газ. Однак депутати в Каневі принципово не збираються на сесію. Ми змушені були поїхати в «Нафтогаз» і розповісти ситуацію. Після поїздки отримали «добро». Сесію проведемо пізніше й дотримаємося усіх формальностей.
У Звенигородці до опалювального сезону готові.
— Немає жодних проблем, — розповідає міський голова Звенигородки Олександр Саєнко. — Зараз переводимо на альтернативне паливо будинок для пристарілих. Це робочий момент і до сезону все буде завершено.
У Маньківці побоюються відключення газу й електрики.
— До сезону ми готові, — розповідає селищний голова Валерій Івасюк. — Звісно, якщо не буде якихось надзвичайних ситуацій — відключення газу або світла. Тоді можуть виникнути проблеми. Дрова заготовили на 80%. Тобто вистачить до кінця 2022 року. На 2023 рік ще не ухвалили бюджет. Ухвалимо — й закупимо решту.
Вперше за всю історію Черкаської області централізований опалювальний сезон розпочнеться в умовах активних бойових дій.