Після двох років падіння, коли в лісах Черкащини залишилося тільки трохи більше тисячі диких кабанів, ситуація почала мінятися. За даними обласного управління лісового господарства, в лісах Черкаської області налічується 1240 кабанів. Це на 73 більше, аніж минулого року.
– Нам воно якось байдуже, – каже голова спілки мисливців і рибалок Тальнівського району Іван Решетник. – У нас кабанів як не було, так і немає. Інколи може забігти зграя мігрантів. Днями переходив невеликий табун між Веселим Кутом і Шаулихою. Йшли із Пехового лісу, Звенигородського району в бік Поташі. Їжу не знайшли, забігли в село. Під’їлися – пішли далі. А так, щоби постійно мешкали – такого немає. Минулого року ми знаходили трупи диких тварин, які померли від чуми свиней поблизу кордону із Кіровоградською областю – в селі Вишнополі. А живих майже не бачили. Якщо не буде нового спалаху хвороби, то, гляди, розмножаться до колишніх масштабів.
Ще в 2016 році популяція диких кабанів перевищувала 2500 особин. За три роки вона зменшилася вдвічі.
За винятком вепрів, усі інші тварини показали ріст популяції: благородних оленів в області нарахували 142 особини, плямистих – 743. Косуль за минулий рік приросло майже на чотири сотні – до 8 тисяч 140.
У 2007 році хутрових звірів на Черкащині налічували 37 тисяч, а в минулому – вже 54. З них на полях області бігає 38 тисяч зайців.
– Цьогорічна зима була малосніжною, – бідкається мисливець Борис Кутас. – Ходити на полювання було важко – болото, бездоріжжя. За зайців нічого не скажу – може, їх і не збільшилося. Зате від лисів немає спасу. Їх і так було багато, а цього року просто пошесть. Скоро замість людей житимуть у селах по хатах.
На початку березня на золотоніських єгерів напали двоє браконьєрів із Києва, які незаконно полювали косуль у районі. Нападників затримали наступного дня в столиці.