Збори за участю воїнів АТО відбулися в Монастирищенській районній раді. Учасники російсько-української війни вимагали звільнити з роботи свого побратима, учасника АТО і колишнього міського голову Монастирища Василя Музику. Чоловік працює методистом районного відділу освіти. Проводить військово-патріотичне виховання, але відзназначився своїм дописом у соцмережі про те, що українцям треба просити вибачення у жителів Донбасу.
20 квітня Василь Музика написав пост у соціальній мережі «Фейсбук»:
«Довгий час олігархічні ЗМІ змальовували сепаратистів як зборище аполітичних колишніх наших співгромадян, безробітних, алканів, наркоманів. Що ми їх «зробимо» за лічені дні, проведемо парад Перемоги у Донецьку. Виникає питання, чому до цього часу ми їх не можемо перемогти? Чому ми, а не вони, тікали із котлів Іловайська, Дебальцевого. Чому не ми, а нас били під Волоновахою, Савур-Могилою, Зеленопіллям? Чому українські військовополонені, я не їхні, витягували своїх загиблих побратимів із завалів Донецького летовища? Чому на 9 травня, не сепаратистів, а українських військових, принизливо, провели по вулицях Донецька? Чому українські військові пачками здавалися в полон, а не навпаки? Чому у російських в’язницях сидять українські моряки, політв’язні, а у українських російських найманців немає? Чому ніхто не поніс покарання за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, здачі Криму, Донбасу? Чому населення Донбасу, у своїй більшості, не сприймає українських військових як своїх визволителів? І річ не лише у ідеології, а у мародерстві, пияцтві військових! Чому українські генерали, із великими зірками, не можуть похвалитися жодною успішною військовою операцією? Тому придумали казку про російське вторгнення. Нам потрібно повести діалог із жителями Донбасу. Я за лозунг «Почути Донбас». Так, саме почути а не з’ясовувати стосунки. Треба вислухати, і навіть попросити вибачення за мародерство, беззаконня».
Дописом обурилися ледь не всі військовослужбовці Монастирищенського району.
– Цими словами Василь принизив загиблих на війні українських воїнів, їхніх матерів, дружин та дітей, – каже однофамілець Василя Сергій Музика. – Нам треба звернутися до Служби безпеки України із заявою про сепаратизм.
– Для всієї України воїни АТО – герої, які стримують Росію на Донбасі. Ми ходимо у школи й розповідаємо, що наші захисники – герої, – каже учасник війни Максим Ботик. – А для Музики – мародери, які мають почути Донбас і стати на коліна перед ним?
– Ми хочемо виховати в Монастирищенському районі дітей українофобів? – пише в коментарі Андрій Савін. – Люди чому ви мовчите? Це не справа лише бійців АТО, це справа всіх нас. Цей плює всім нам в обличчя, користуючись покровительством і попусканням керівництва району. Він зайде настільки далеко, наскільки ми йому дозволимо.
Колишні військовослужбовці вимагають, щоби Музика висловлював свої погляди, де хоче, але не працював у відділі освіти й не керував патріотичним вихованням дітей.
– У мене немає претензій до роботи Музики, – каже голова Монастирищенської районної ради Микола Орендарчук. – Він на своєму місці. А те що він пише у «Фейсбук» і розповідає друзям – це не мені контролювати.
Василь Музика був одним із засновників Народного Руху в Монастирищі. Згодом став міським головою. Уславився тим, що стріляв бродячих собак власноручно із вікна автомобіля. Згодом був звинувачений у хабарництві та затриманий. Від початку бойових дій на Донбасі був мобілізований і проходив службу в АТО. Повернувся і почав працювати методистом відділу освіти.