У селі Петрушки Корсунь-Шевченківського району місцевий депутат хоче відібрати землю своїх покійних сусідів. Сусідський дідусь умер у 2012 році. Перед смертю написав заповіт, де заповідав землю й будинок своїм онукам. Однак ті досі не переоформили право спадщини.
Спадкоємці за 7 років так і не оформили спадщину
– Петро забирає город у своїх же сусідів, з якими прожив все життя, – пише в соціальній мережі «Фейсбук» жителька Квіток Лілія Паливода. – Город перейшов по спадщині, але його вчасно не переоформили, хоча в цих людей і є попереднє рішення про надання у власність цієї земельної ділянки. Тепер "шановний" депутат хоче оформити його на свого племінника.
– Дійсно, проблема існує, – каже староста Петрушок Ніна Шкребтій. – Сподіваємося, що вона вирішиться на найближчій сесії. Цей чоловік забудував увесь свій двір. Тепер йому ніде ставити численну сільськогосподарську техніку. Для цього він хоче отримати землю сусідів. Ті, звісно, проти.
– Конфлікт існує й навряд чи сільська рада його вирішить, – каже голова Карашинської ОТГ Анатолій Пархоменко. – На цю землю площею 20 соток претендує не сам депутат, а його племінник – учасник АТО. Він написав заяву. Хоча в селі всі розуміють, кому насправді ця земля потрібна. За кілька тижнів збереться сесія сільської ради. Однак її рішення навряд чи буде остаточним. Якщо ми ухвалимо рішення на користь атовця, на нас до суду подадуть родичі. Вони кажуть, що це їхня приватна власність. Однак документу не показують. Якщо відмовимо – подасть атовець. Бо йому треба законні аргументи, чому й на яких підставах відмовили? Родичі винні в тому, що спричинили цю ситуацію. Дідусь помер у 2012 році. Часу для переоформлення спадщини було більш ніж досить. Але цього зроблено не було.
Олександр Пилипенко – юрист із 45-річним стажем із Тального каже, що справи про спадщину – невелика частина роботи юриста.
– Зазвичай люди вирішують свої конфлікти в сімейного колі, мирно, – каже Олександр Федосійович. – Жорстких термінів для вступу в спадщину не існує. Єдина проблема – втрачене право на спадщину. У цьому випадку, я так розумію, право на спадщину не втрачене – тому можна її оформити навіть через 10 років. Власникам необхідно зібрати весь пакет документів і звернутися до нотаріуса. А, взагалі, треба робити все вчасно, тоді не виникатиме подібних колізій.
Сесію, на якій вирішиться доля спірних 20 соток землі заплановано на 5 березня.