Працюючі пенсіонери, а таких в області нараховують 94764 особи, повинні повідомляти про свою роботу в Пенсійний фонд, інакше їх надовго позбавлять виплат. Про це повідомили у Пенсійному фонді.
– Якщо пенсіонер невчасно повідомить про такі зміни, а Фонду стане відомо про це після звірки з державними реєстрами, пенсіонеру загрожуватимуть штрафні санкції. Іншими словами, його пенсія може зменшитися, – йдеться в тексті повідомлення.
За словами першого заступника начальника ГУ Пенсійного фонду в Черкаській області Анни Вовкогон, у Черкаській області станом на 01.07.2020 нараховувалось 405538 пенсіонерів, і 94764, або 23,4% працюючих пенсіонерів. А на 1 січня цього року їх було 406835 і 92683 (22,8%) відповідно.
– Тепер ми попереджаємо пенсіонера під особистий підпис, що він зобов'язаний повідомляти про своє працевлаштування, – звертає увагу начальник управління з питань виплати пенсій Головного управління Пенсійного фонду в Черкаській області Тетяна Червова. – Якщо людина працевлаштувалася, їй не перераховуватимуть пенсію після кожної зміни прожиткового мінімуму. Не буде ніяких надбавок на утримання дітей віком до 18 років. Може бути, що після працевлаштування пенсіонера виплата пенсій йому припиниться взагалі. Це станеться, якщо жінка, що вийшла на пенсію достроково, знову працевлаштується. Якщо пенсіонер зловживає або його роботодавець подає недостовірні дані, з пенсіонера може бути відраховано переплату. Якщо він не погодиться сплатити її добровільно, її утримуватимуть із його пенсії в розрахунку 20% на місяць.
Черкаська пенсіонерка 63-річна Валентина вже багато років після виходу на пенсію працює в школі. Прізвище не хоче називати.
– У мене немає слів від цієї ініціативи, – каже. – Наші пенсіонери, які 30-40 років відпрацювали, мають 2 тисячі пенсії. Зрозуміло, що на ці гроші вижити неможливо. – Зрозуміло, що в такій ситуації люди, які ще мають здоров’я працювати, погоджуються на будь-яку роботу. Цим користуються роботодавці. Багато літніх людей ідуть працювати, аби допомогти дітям, які сидять без роботи й теж мають своїх дітей. Зрозуміло, що така урядова ініціатива зустріне негативну реакцію. Мені образливо, що з такими ініціативами виходять міністри двох урядів Зеленського. Це ті люди, які самі собі встановлювали космічні зарплати від 50 до 100 тисяч гривень та премії в грудні по півмільйона. Фактично, розваливши економіку, тепер ці бідові діячі взялися за злиденних пенсіонерів, думаючи на них наповнити бюджет. Особливо образливо, що ці ініціатори самі нічого не зробили для покращення життя людей старшого покоління. Не сумніваюся, що прийде час і ініціаторів такого «нововведення» судитимуть.
63-річний Віктор Красніцький із Тального працює дальнобійником в Одеському порту. Чоловік перевозить зерно.
– Я працюю офіційно, – каже Віктор Іванович. – Місяць працюю, місяць – сиджу вдома. Зрозуміло, що не від хорошого життя. І тепер мене за це ще й каратимуть. Дехто з пенсіонерів ходить на роботу 5-10 днів на тиждень. Це їхній підробіток до пенсії в 1700 гривень. І тепер людей штрафуватимуть за такі «вольності». До того ж, улаштуватися офіційно дуже важко, практично неможливо. В центрах зайнятості пенсіонерів не реєструють узагалі. От вам і офіційна робота. І тоді люди йдуть на пошук неофіційної. Може дійти до того, що всі працюючі пенсіонери підуть у тінь. І хто від цього виграє? Хоча пенсіонери частково й самі винні. Надивилися серіал «Слуга народу» та й пішли голосувати. А тепер пожинатимуть плоди свого вибору.
Міський голова Кам’янки Володимир Тірон погоджується з ініціативою уряду, що податки мають платити всі.
– Я би зробив єдиний виняток – для пенсіонерів. Якщо мова йде про працездатне населення – треба вживати найжорсткіших заходів, аби вивести їхні зарплати з тіні. Пенсіонерів чіпати не варто. Це люди, які живуть за межею бідності. І не їхня провина в цьому, а якраз – уряду. Тут варто зробити виняток. А обкладати цих людей штрафами – це за межею мого розуміння.
Найбільша пенсія в області становить 17120 грн
Від 1500-3000 грн пенсії отримує найбільша чисельність, 281444 черкащанина (69%)
Понад 5000 грн пенсії кладуть до гаманця 37039 черкащан (9%)
До тисячі гривень пенсії (в разі втрати годувальника на кількох утриманців) отримують 675 черкащан (0,2%)
Мінімальний розмір пенсії в Черкаській області – 1712 грн
Максимальна пенсія – 17120 грн
Середня пенсія станом на 01.07.2020 року становила 3017,50 грн (станом на 01.01.2020 – 2749,88 грн)