В Умані людей тероризують «гаманцеві» шахраї. Зловмисники нібито знаходять гроші і пропонують обраній жертві поділитися. Після цього з’являється «власник» коштів і звинувачує у зникненні певної суми. За такою та схожими схемами чоловіки працюють вже багато років. Найчастіше їх бачать на місцевій автостанції. Полюють на заробітчан, які повернулися до країни.
Уманчанка Ольга Проворотна нещодавно стала свідком махінацій злочинців.
З вигляду - нормальні чоловіки різного віку, - каже жінка. - Троє роблять квадрат. Так контролюють ситуацію. Один із них жертві підкинув гаманeць з різними грішми. Там були долари, євро, гривні. Той чоловік запитав, чи то не він загубив. Аж тут з’являється нібито власник гаманця. Каже, мовляв, не вистачає купюр. Що було далі, не знаю. Гадаю, їм вдалося обдурити нещасного. Він якраз вийшов із автобуса, який привіз заробітчан. Мені здається, ці негідники на автовокзалі щодня крутяться. Сама часто їжджу за кордон, то водії автобусів завжди попереджають про цих шахраїв. Наскільки я знаю, такий метод використовується ще з 90-их.
Жінка не наважилась завадити аферистам. Поліцію не викликала.
Очевидцем схожої схеми стала одеситка Марія Савкевич і сама ледь не позбулась грошей.
На моїх очах двічі відбувся такий злочин, - згадує Марія. - Коли виходиш з автобуса, вони дивляться, аби ти був з далекого рейсу. Більше того, я сама ледь не втрапила в цю пастку. На щастя, вчасно зрозуміла, що це «розвод». На моєму прикладі це був рейс Катовіце –Одеса. Виходиш на автостанції покурити, до тебе підходить пристойно одягнений чоловік і робить вигляд, що він пасажир цього ж автобуса. За кілька хвилин підходить інший і починає створювати паніку. Кричить, що у нього пропали гроші. Вимагає показати гаманці. Люди виконують вимогу. Тоді підходить третій, «крикун» вириває гроші і передає їх спільнику. Після цього одразу тікають. Водій бачив це все, але мовчав і не втручався. У мого товариша таким чином вирвали 200 доларів. Дуже шкода людей, які втратили важко зароблені кошти.
Уманчани запевняють, що зловмисники так заробляють щонайменше 7 років. Не бояться ні свідків, ні навіть правоохоронців.
Окрім автостанції аферистів бачать на автозаправках, які розташовані біля трас. Скільки є потерпілих від їхніх рук та чи затримували злочинців за ці роки у поліції Умані не кажуть.