На Черкащині шпиталізували студента із Умані. Хлопець навчався в Китаї й прилетів до України із симптомом вірусного захворювання – нежиттю. Цю інформацію підтвердив керівник Черкаського обласного лабораторного центру МОЗ України Михайло Сьомак.
– Ми не підозрюємо наявності в чоловіка коронавірусу. Він навчався не в провінції Хубей, де в місті Ухань поширився коронавірус, а в зовсім іншій частині Китаю, – наголосив Михайло Олексійович. – У чоловіка нежить та деякі інші симптоми, які можуть свідчити про наявність грипу або ГРВІ. Щоб підтвердити або виключити котрийсь із цих можливих діагнозів, його госпіталізовано. Проводиться дослідження, – каже Михайло Олексійович.
Тим часом попри небезпеку у Китаї залишаються працювати сотні українців. Є серед них і черкащани. Так, 24-річна Мирослава Рогова із Тального кілька років працює в Китаї. Викладає англійську мову в місті Гуанчжоу. Поки в Україну повертатися не збирається й очікує на розвиток подій.
– Донька закінчила Київський інститут іноземних мов, – розповідає її мати Ірина Рогова – редактор тальнівської газети «Колос». – Добре знає англійську й французьку мови. Кілька років працює за контрактом у Китаї в місті Гуанчжоу. Це за тисячу кілометрів від міста Ухань – епіцентру коронавірусу й викликаної ним нетипової пневмонії. Викладає англійську в приватному дитячому садку й школі. Хворих у цій провінції поки не зареєстровано. Проте людей на вулицях, у кав’ярнях і кафе стало значно менше. Ніхто не хоче ризикувати.
З 19 січня в Китаї почалися канікули, пов’язані з настанням китайського нового року.
– Мирослава полетіла на канікули в Сінгапур. – Коли сідала на літак в Китаї – всі були в масках. Прилетіли в Сінгапур – ніяких масок ні в пасажирів, ні в прикордонників чи митників. Доньчина подруга працює в Пекіні. Зараз на відпочинку в Малайзії. До столиці Китаю повертатися поки не збирається. Там уже паніка.Обидві дівчини мають контракти, але готові їх розірвати в разі виходу ситуації з-під контролю.
Тим часом, як запевнив прем’єр-міністр Олексій Гончарук, Україна готова до боротьби з китайським коронавірусом, а у кожній області є щонайменше по 2 бригади інфекціоністів.
«Україна сьогодні готова до цієї ситуації, у нас всі служби працюють у стані максимальної готовності. Ми абсолютно контролюємо ситуацію на кордоні, перевіряємо тих людей, які заїжджають в Україну з ризикованих територій. Маємо їхні контакти, інформуємо їх про те, як вони мають себе поводити і при виявленні мінімальних симптомів кого потрібно повідомляти», — сказав Гончарук.
За словами прем’єра, поки всі випадки підозри на коронавірус не підтвердилися.
«Але навіть у разі виникнення такого захворювання, ми розуміємо, що робити. У нас у достатній кількості наявні бригади інфекціоністів — мінімум по дві в кожній області», — зазначив він.