Із початку року в Україні від вірусної пневмонії померло п’ять людей. Два смертельні випадки сталися на Черкащині. Так, 28-річна жінка з Кам’янки померла 24 січня, а 41-річний чоловік, який перебував у реанімації Першої міської лікарні, – минулими вихідними. Чи це був класичний грип, чи це були грипоподібні захворювання, чи інший вірус, можна буде стверджувати тільки після патоанатомічного розтину. Біоматеріали віддали на лабораторне дослідження.
Померла кам’янчанка – колишній медик, розповідає головний лікар Кам'янської райлікарні Костянтин Тамко.
– Ця жінка працювала фельдшером у нашій лікарні. Сім років тому пішла в декрет. Згодом народила другу дитину. Одній сім років, іншій – два, – каже Костянтин Миколайович.
Хвора звернулася до лікарів надто пізно, коли мала утруднене дихання. У Кам'янці кажуть, що раніше жінці радили лікуватися препаратом "Таміфлю", однак у родині вважали за краще лікуватися народними методами. Вдруге до медиків звернулися лише за добу до смерті.
– Я не буду коментувати ситуацію з "Таміфлю", – каже Костянтин Тамко. – Це неетично. Препарат у нашій лікарні є. Свого часу його купили за кошти районного бюджету. У первинній ланці, цілком можливо, що його й немає.
Костянтин Тамко каже, що медики лікарні миттєво відреагували на загрозу захворювання всієї родини. За дві години з моменту госпіталізації хворої були вжиті профілактичні заходи щодо чоловіка й дітей.
– Усіх членів родини: чоловіка, дітей, матір померлої пролікували апаратом «Таміфлю». Загрози їхньому життю немає, – говорить головний лікар.
На розтин тіла померлої викликали не місцевого паталогоанатома, а судмедексперта із сусідньої Сміли. Він установив, що в жінки "згоріло" 96% легень.
За минулий тиждень на Черкащині на грип та ГРВІ захворіло 6398 осіб, що склало 0,5% від загальної кількості населення області. Показник загальної захворюваності на 100 тис. населення поки що не дотягує до епідпорогу, однак на тлі смертельних випадків викликає неабияке занепокоєння у черкащан.
Із числа захворілих – 4006 дітей віком до 17 років (62,6%). Серед захворілих дітей найбільше у віковій категорії 5-14 років. Госпіталізована 481 особа, із яких найбільше – діти віком 5-14 років, найменше – серед осіб 15-17 років та старше 65 років. Порівняно з минулим тижнем рівень захворюваності серед дітей до 17-ти років та серед дорослих збільшився на 34,7% та на 23,3% відповідно, повідомляє в.о. завідувача відділу епіднагляду ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» Людмила Кравченко.
Показники захворюваності за звітний тиждень були вище обласного в Смілянському, Кам’янському, Уманському, Корсунь-Шевченківському районах. У Черкасах за минулий тиждень рівень захворюваності зріс на 25% порівняно з позаминулим. Незначне перевищення обласного показника було в Шполянському районі. Однак поки що перевищення епідпорогу не зареєстровано на жодній адміністративній території.
Впродовж тижня з лікувально-профілактичних закладів області до вірусологічної лабораторії ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України» надійшло п’ять матеріалів від хворих із підозрою на грип, три результати позитивні, виділено грип типу А (Н1).
За словами директора департаменту охорони здоров’я Черкаської міськради Олега Стадника, нині є збільшений попит на госпіталізацію, і в ній нікому не відмовляють, в тому числі й дітям:
- Ми видали наказ про перепрофілізацію ліжкового фонду в Черкаській міській дитячій лікарні, створили цілодобовий пост на базі денного стаціонару, тобто в принципі до підвищеної госпіталізації прийняті певні міри. Цілодобово в приймальному відділенні дитячої лікарні чергує лікар-педіатр. У разі необхідності, якщо Центр сімейної медицини закритий, у нічний час, усі мають змогу звернутись до лікаря, який прийме і за необхідності госпіталізує.