Із кожним роком все більше черкащан вимушено виїжджають за кордон, залишаючи свої домівки і родини. На сьогодні величезна кількість жителів Черкащини не мають роботи. Тому люди або їдуть у великі українські міста, або ж стають «дешевою робочою силою» у Польщі та Чехії. І це попри те, що Черкаська область має неабиякий економічний і туристичний потенціал. Однак багато років поспіль на проблему трудової міграції закривали очі представники влади, позбавляючи країну майбутнього. Бо саме молодь, не бачачи для себе перспектив, і покидає країну. Це питання варто вирішувати і на державному, і на місцевому рівнях, - переконаний кандидат у депутати Верховної ради від партії «Слуга народу» Олександр Скічко.
- На сьогодні за кордоном працюють більш як півтора мільйони українців. Це лише офіційні дані Держкомстату. Сьогодні з проблемою міграції знайома практично кожна родина: у когось виїжджають батьки, у когось родичі, у когось - друзі. Мені прикро і боляче чути, що багато людей не хочуть жити в Україні. Навіть мої друзі мріють виїхати за кордон.
- Я, як черкащанин, знаю, який потенціал має область. Колись Черкащина була промисловим регіоном, а зараз замість підприємств, які давали тисячі робочих місць, стоять напівзруйновані приміщення. Так, я розумію, часи змінюються, сьогодні непроста ситуація у всій країні, але потрібно адаптуватися. Сьогодні, коли в Польщу приходе інвестор і каже, що хоче побудувати завод - декілька міст починають змагатися, пропонувати кращі та вигідніші умови, аби залучити цього інвестора. А ми, навпаки, ставимо палки в колеса і вимагаємо хабарі для того, аби інвестор мав змогу зайти. Сьогодні є шалений запит на робочі місця - необхідно його задовольнити.
Про конкретні факти:
2008-ий рік - завод «Хімреактив» у списку 9 найбільш привабливих для інвесторів держпідприємств України. 2013-ий - завод перебував у стані банкрутства і значно зменшив свої потужності.
2005 рік – припинив роботу завод «Хімволокно», понад 6 000 людей залишилися без роботи.