Цікаву «розвідку» на тему історичних паралелей зробив черкаський журналіст Андрій Кравець. Дослідивши архіви минулого, він з’ясував, що декілька десятиліть тому політичне гасло про «Слугу народу» втілив у плакаті художник з прізвищем Зеленський…
Вислів "Депутат - слуга народа" став крилатим після того, як першим цю фразу вжив напередодні виборів до ВР СССР у своїй промові 11 грудня 1937 року Йосип Віссаріонович Сталін. Після того її активно вживали у патетичних промовах радянські чиновники – навіть тоді, коли одного з найвідоміших у світі тоталітарних правителів не стало…
На цьому фото – агітація за «Слугу народу» на виборах до Верховної Ради. Але – вже на виборах до Верховної Ради СРСР 1954 року (перших при Хрущову) – у рік створення Черкаської області і передачі Криму Україні.
Автор плаката - художник Борис Олександрович Зеленський (Москва), син так само відомого художника Олександра Зеленського (автора знаменитого агітплаката "Мы назло всем буржуям мировой пожар раздуем") і кращий учень художників Шоеля Зейденберга та Костянтина Юона.
Сам Б.Зеленський найбільш відомий афішами радянських кінобестселерів "Чапаев", "Афоня", "Свадьба в Малиновке", "Королевство кривых зеркал" та ін. Політичну агіпродукцію художник Зеленський виготовляв значно рідше. Ще рідше - комерційну рекламу, типу реклами найбільшого виробника шоколадних цукерок - "Главкондитер".
До речі, про сам плакат "Слуга народа": прообразом для типажа "благородного радянського депутата" слугував популярний російський радянський актор Владімір Гусєв. Хто пам'ятає – він знімався в кіно у ролі болгарського князя Юрія у фільмі "Князь", партизана Мухи у фільмі "Майор Вихрь", офіцера КГБ Кустова у фільмі "Ошибка резидента" і безіменного красеня-генерала в епізодичній ролі у хімчистці в фільмі "Москва слезам не верит"...